Okiem Wilka

Aron, jego drugie imię to strach. Potrzebuje Twojej pomocy!

Los psa z pseudohodowli

Aron został nabyty z pseudohodowli. Zaczął życie w jakiejś szopie, gdzie lękliwa suczka, która zapewne była maszyną do robienia pieniędzy podzieliła się z nim własnym cierpieniem… Przy lękliwej matce Aron miał swój start w życie. Strach był wszechobecny a świat Arona kończył się na matce, rodzeństwie i ponurej szopie.

Pomimo kochającego domu, lęki niebawem się ujawniły

Jako szczeniak w nowym domu był psiakiem lękliwym ale opiekunom udało się nawiązać z nim więź, nauczyć go podstawowych komend, zachęcić do zabawy zabawkami, do kontaktu z innymi psami. Był czas, gdy nawet bieganie przy rowerze cieszyło Arona. Nie trwało to jednak długo i lęki z przeszłości wróciły. Przypadkowy człowiek, który wywrócił się na rowerze przelał czarę goryczy. Strach był tak wielki, że Aron nie chciał już biegać przy rowerze i bał się dłuższych spacerów.

Pierwsze próby pomocy pogorszyły sytuację

Pierwszy zoopsycholog i próba pracy z psem z lękami, które były wszędzie (ludzie, auta, hałas, jakakolwiek zmiana w otoczeniu…). Nie było szybkich rezultatów. Kolejny specjalista, który niestety przesadził… Zabrał wystraszonego Arona do miasteczka, w samo centrum hałasu, ruchu i miejskiego zamętu. Aron był przerażony i niestety po tej „lekcji” buntował się przed wyjściem z domu. Spacery stawały się coraz krótsze, a strach wkradał się do domu. Aron bał się jeść (tak, czasem strach go tak mocno paraliżował), nie był w stanie pobiec za piłką gdy ta poturlała się do innego pomieszczenia. Ciągle czujny, ciągle w napięciu. Była próba podawania leków, które niestety niewiele dały. Aron ma dopiero dwa lata a cały jego świat jest pełen lęku. Boi się dosłownie wszystkiego.

Przed nami ciężka praca, która może dać wspaniałe efekty

Aron dostał szansę, przebywa w hoteliku z możliwością pracy behawioralnej. Musi się sporo nauczyć, nabrać odwagi i uwierzyć, że ten świat wcale nie jest aż taki zły.

Pomóż Aronowi w jego drodze do spokojnego życia w nowym domu

Jeśli chcesz wesprzeć Arona prosimy o wpłaty na konto Raiffeisen Bank polska S.A.
nr rachunku: 74 1750 0012 0000 0000 3346 6487 z dopiskiem: darowizna dla Arona
DLA WPŁAT ZAGRANICZNYCH:
IBAN: PL74 1750 0012 0000 0000 3346 6487
swift: RCBWPLPW
PayPal: kontakt@okiemwilka.org

kontakt: anita@okiemwilka.org
tel: 660 532 331