Okiem Wilka

Czesiu na wodnej wycieczce

Czy można pomóc psiakom ze schroniska ciut bardziej niż tylko szukając im odpowiedniego domu? Tak!!! Stawiamy na to, by spełniać spacerowe marzenia naszych psiaków. W ubiegłą sobotę (22 czerwca) na wymarzony spacer wybrał się nasz staruszek Czesio. Chłopak uwielbia się taplać w błocie i kocha pływać, dlatego dostał bilet nad Pogorię IV w Dąbrowie Górniczej. Plan był taki, aby poczłapać po lesie, później zmoczyć się w jeziorze i wrócić, ale Czesio miał tyle siły, że ostatecznie postanowiliśmy obejść zbiornik dookoła, co dało nam poniższą trasę:

Już w samochodzie czuł, że to będzie fajny dzień. Bardzo grzecznie jechał autem z dwoma innymi psiakami (oczywiście pod kontrolą) wystawiając coraz to łebek za szybę i wzbudzając tym okrzyki radości wśród innych użytkowników dróg.

Czesiu to pies, który ma w życiu dwie pasje: wodę i piszczące piłeczki. Połączenie tych dwóch rzeczy, to szczyt psich marzeń! Nie zależy mu na psim towarzystwie, choć nie ma nic przeciwko.

Po intensywnym bieganiu po łące Czesiu zabrał się za aport zabawek z wody. Czy sprawia mu to radość? TAK!!!!

Po każdej kąpieli był nadmiar energii, który trzeba było rozładować skokami i szaleństwami z Panem Żółwikiem, a później tarzanie się w trawie, aby wytrzeć nadmiar wilgoci w pięknym białym futrze.

Na koniec, aby nie było zbyt pięknie przystąpiliśmy do pielęgnacji futra. Było intensywne czesanie, za którym Czester nie przepada. Pozbyliśmy się kliku dredów, które powstały na jego brzuchu, niestety na tyle tylko starczyło psiej cierpliwości, ale i tak jesteśmy dumni zarówno z Czesia jak i z końcowego efektu:

To kto go pokocha i da mu DOM na zawsze?

 


Adoptuj Czesia!

Poczytaj o naszych procedurach adopcyjnych i wypełnij ankietę!

Wypełnij ankietę →