Okiem Wilka

Czesiu, Yasper i Ares na spacerze w magicznym lesie

W sobotę 6 lipca troje naszych podopiecznych wybrało się na spacer do iście magicznego lasu.

Na granicy Katowic, Tychów, Mysłowic i Mikołowa leży piękny zróżnicowany las pełen dzikich stworzeń. Można tam znaleźć zarówno sarny, jak i myszy, dziki, czaple, a nawet żurawie. A w ostatnią sobotę także 11 wilków spacerujących z sześciorgiem wolontariuszy.

 

O 8:00 byliśmy już pod schroniskiem wyprowadzić psy na szybki techniczny spacer i wpakować je do auta. Psy były bardzo podniecone i już nie mogły doczekać się fajnego dnia, dzięki temu Kinga i Wiktor jechali z Aresem i Yasperem „na sygnale” wydawanym z psich pyszczków.

O 9:00 rozpoczęliśmy swój spacer. Nasze stado składające się z jedenastu psów szło dwójkami:

  • Czesiu z FruFru,
  • Ares jako jedyny szedł sam,
  • Yasper z Kenyą,
  • Shinu z Ymirem,
  • Falko z Yrsą,
  • Tari z Moro.

Czesiu z początku nie umiał odnaleźć się w takiej ilości obcych psów. Nie bardzo pasowało mu to, że gdzie się nie obróci, tam merda jakiś ogon, albo zionie jakaś paszcza, ale już po chwili potrafił ładnie się porozumieć z psią ekipą. Gdy mu coś nie pasowało, burczał i psy słusznie czytały to jako prośbę o przestrzeń.

Był czas na kąpiel w stawie i pływanie, a także na wyłożenie się brzuchem do góry na łące.

Czas na smaczki i czas na przytulasy. Gdy wszystkie futra były już zmęczone, przyszedł czas na małą sesję fotograficzną bezdomniaków, którą wykonała Dobrusia.

Poniżej jej efekty! Zalecamy oglądanie zdjęć w pełnej rozdzielczości.

Spacer trwał kilka dobrych godzin i psiaki wróciły do schroniska zmęczone i szczęśliwe! W schroniskowych boksach czekały na nie już baseniki z wodą, aby mogły się schłodzić. Pamiętajcie, że wszystkie trzy psy polecają się do adopcji! Może nie wyglądają jak typowe husky, ale nadrabiają charakterem!

 


Kochasz psy? Chcesz pomóc?

Udostępnij ten artykuł na facebooku, a jeżeli przekonaliśmy Cię, że to wspaniałe futrzaki, wypełnij ankietę przedadopcyjną klikając link poniżej i zaproś jednego z psiaków do swojego domu!

Wypełnij ankietę →