Okiem Wilka

Ludzie i psiaki pokonują rudzkie szlaki – 2019

W sobotę 5 października nasze psiaki prezentowały się na dogtrekkingu zorganizowanym z okazji 25-cio lecia istnienia schroniska, z którym współpracujemy.

Organizatorami było oczywiście TOZ Fauna, a także jako współorganizator wystąpiła ekipa Okiem Wilka Team, która biegając na dogtrekkingach zdobywa łupy, które później przekazuje na rzecz psiaków z Fauny (m. in. na rzecz naszych podopiecznych). 

Na trasę wyszły: Yasper z Mirkiem, Skiper z Sandrą, Szira (pod opieką Fundacji Wegetyka) z Karoliną oraz Snow z Hanią. Wszyscy spięci i gotowi mimo deszczowej pogody.

Pod względem długości trasy, nie była ona skomplikowana ani długa, jednak była to gra terenowa polegająca na zgadywaniu, gdzie znajduje się kolejny punkt. A wskazówki napisane zostały – jak na Rudę Śląską przystało – po śląsku. Było to nie lada zaskoczenie dla uczestników. Ale i bardzo miły akcent.

Nasze psiaki znają te tereny na wylot, mimo to chętnie pędziły przed siebie, czasem aż nazbyt chętnie!

Kulminacyjnym zadaniem dla uczestników było przyporządkowanie zgadniętych haseł do psiaków, które najdłużej przebywają w schronisku: Czester  (3 lata), Chudy (12 lat), Maczo (7 lat), Pimpek (2 lata), Emir (2 lata), Yasper (2 lata), Dukat (rok), Miriam (rok) oraz Borys (rok).

Dla przykładu, hasło DOGTREKKING – pasowało do Yaspera, bo często bierze udział w takich imprezach, TALAR – do Dukata, MACZO było oczywiste!

Odwiedził nas też niedawno adoptowany Ares, który mimo tylu lat spędzonych w schronisku, już odnalazł się w domu (oczywiście dzięki poświęceniu i wspaniałej pracy Opiekunów).

Do tego zakochał się w MAMIE i TACIE na zabój!

Chyba pokochał Ich bardziej niż parówki, a to w skali miłości Aresa znaczy nieskończoność!

Na zakończenie na wszystkich czekał poczęstunek i losowanie nagród <3


Chcesz poznać nasze psiaki?

Nie czekaj! Zajrzyj do zakładki PSY DO ADOPCJI, a następnie poczytaj o naszych procedurach oraz wypełnij ankietę klikając w link poniżej

Wypełnij ankietę →