Okiem Wilka

O nas

Jesteśmy organizacją prozwierzęcą skupiającą się na pomocy psom w typie ras północnych.

Dlaczego akurat te psy? Często słyszy się, że pomagamy akurat tym psiakom, bo mają takie piękne niebieskie oczy lub dlatego że mają pluszowe futro i pięknie prezentują się na śniegu. Każdy z nas na pewnym etapie swojego życia zakochał się w tej rasie. Nie tylko w niebanalnej powierzchowności, a głównie w ich niesamowitych niesfornych charakterach. Skupiamy się na tych psach głównie dlatego, że mamy świadomość ich ponadprzeciętnych wymogów co do przyszłego opiekuna. Dlaczego tak wiele psów w typie tej rasy ląduje w schroniskach? Nie są tak usłuchane, mają swoje zdanie i swój pomysł na życie. Mają w sobie dostojność wilka, upór osła i energię bomby atomowej. Uwielbiają ruch i aktywność. Polują na zwierzynę gospodarską, często spacery po mieście kończą się upolowanym gołębiem, spuszczone ze smyczy w większości znajdują sobie zajęcie na własną rękę i ani myślą o powrocie do właściciela, a największą karą dla nich jest odosobnienie od stada. Są cwane, potrafią wybuchnąć poduszkę, czy kanapę, potrafią wyć godzinami, a mimo to są dla nas najważniejsze i po prostu idealne.


Nasz zespół

Prezes: Anita Czech

Anita od lat zajmuje się pomocą psom. Przez jej ręce przewinęło się wiele psiaków z różnych schronisk. Nie raz były to niesforne urwisy, często psy po przejściach. Swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z psami wykorzystuje co niedzielę na schroniskowych spotkaniach. Jest osobą do zadań specjalnych i testowania nowych psiaków. W stowarzyszeniu Anita jest człowiekiem orkiestrą – zajmuje się praktycznie wszystkim – od wolontariatu, przez facebookowy fanpage, adopcje, ogłoszenia, koordynację zadań, po papierologię i reprezentację.
Prywatnie Anita jest biologiem, a cały wolny czas poświęca na swoje psiaki: Nirę, Balto i Baffy, które kocha nad życie.

Wiceprezes: Małgorzata Wójcik

Małgosia – to osoba która działa jak szwajcarski zegarek. Trzyma wszystko w ryzach. Dzięki Gosi w stowarzyszeniu panuje ład i porządek. Jest królową naszej papierologii, koordynuje promocje naszych działań, znajduje nowe możliwości, dba o ciągły rozwój. Bez Gosi zginęlibyśmy w fakturach i rozliczeniach, a odpowiednie płatności nie wyszłyby z konta.
Prywatnie Gosia jest opiekunką wspaniałej oklapłouchej charakternej Esme.

Skarbnik: Justyna Balcerowicz

Justyna – niesamowicie pozytywna osoba – jest naszym człowiekiem od trudnych spraw na dalekiej północy. W stadzie Justyny możecie znaleźć pięknooką czarnuszkę Seydi i uroczego rudego przystojniaka Chestera.

Przewodnicząca komisji rewizyjnej: Małgorzata Maciejewska

Małgosia zwana Maliką – szalona wolna dusza zarażająca swoim optymizmem i pozytywną energią. Małgosia ma milion pomysłów na minutę. Dba o nasze księgi i nadzoruje akcje w okolicach centralnej Polski.
Prywatnie ma pod swoją opieką malamutkę Shilę – która sama się czasem zastanawia czy nie jest posłusznym labradorem w ciele puchatego malamuta.

Sekretarz komisji rewizyjnej: Magdalena Zimoląg

Magda jest naszą dumą na dogtrekkingach. Razem ze swoimi suczkami: Amber i Sienną promuje sportowy tryb życia. Jeżeli aktualnie odbywa się na południu Polski jakiś dogtrekking, możecie być pewni, że spotkacie na nim Magdę ze stadem.

Członek komisji rewizyjnej: Katarzyna Łukaszewska

Kasia to nasz schroniskowy fotograf-amator. Dzięki niej psiaki mają wiele zdjęć, które później wykorzystywane są przy ogłoszeniach. Razem z Anitą prowadzi adopcje, jej specjalizacją są minihusky i owczarkohusky.
Prywatnie Kasia żyje z białaskami: husky Kenyą, Shinu i ragdollką Kyoto.

Sabina Furmanek

Sabina to człowiek do spraw zdobywania funduszy. Jest schroniskową wolontariuszką znaną ze zdziecinniania schroniskowych potworów. W jej rękach wszystkie szczekacze zamieniają się w potulne szczeniaczki. Sabina dba też o rozgłos dla naszych psiaków szukających domu zarówno na facebooku, jak i robiąc ogłoszenia w internecie.
Prywatnie mama czwórki kotów i ogromnej malamuciej kuli miłości – Furii, a także uroczej rudej Flory.

Dobrogniewa Lecyk

Dobrusi chyba przedstawiać nie trzeba. Czerpiemy korzyści z jej ponadprzeciętnych talentów graficznych. Dzięki niej możemy pochwalić się naszymi przepięknymi plakatami, grafikami i ulotkami. Dobrusia żyje w stadzie czterech malamucich psów: Yrsy, Tari, Ymira i FruFru, dzięki czemu jest niezastąpionym źródłem wiedzy o malamutach.

Piotr i Danusia Polewscy

Psy są ich pasją, sami w domu mają 3 siberian husky – wszystkie z adopcji: Whisky, Queeni i Sato. W stowarzyszeniu pełnią ważną rolę schroniskowych wolontariuszy, często też zabierają schroniskowe psiaki na górskie eskapady.

Marta Przeworska

Marta – bardzo delikatna drobna kobietka, wieloletnia wolontariuszka w schronisku. Psy zaraża swoim spokojem i harmonijną aurą. Kiedy jest potrzeba – potrafi rzucić wszystko i ruszyć z pomocą!

Katarzyna Socha

Mistrzyni spraw informatyczno-graficzno-technicznych. Jest prawdziwym Gandalfem w świecie wirtualnym, jej dziełem jest m. in. ta strona. Dba również o promocję psiaków, a także samego stowarzyszenia. Ma głowę pełną pomysłów, dzięki którym możemy działać lepiej i trafiać do odpowiedniej grupy osób w przystępny sposób. Prywatnie Kasia opiekuje się szaloną Chili.

Karolina Piątek

Niesamowicie pozytywna energia w ciele pięknej dziewczyny. Opiekunka 1/3 części naszych mediów społecznościowych – Instagrama. Oprócz pomysłowych filmików i uroczych zdjęć, Karolina co niedzielę pracuje z naszymi psiakami ze schroniska dbając o ich nieustanny rozwój, zabierając je na dodatkowe spacery, czy dogtrekkingi. Znana ze słabości do psiaków raczej spokojnych, w swoim domu trzyma prawdziwą punkówę – Winter.


Zostań wolontariuszem!

Dowiedz się więcej o wolontariacie, jeśli masz pytania, napisz na adres kontakt@okiemwilka.org lub użyj formularza:

Napisz do nas →


KRS 0000618313

Przekaż swój 1% dla psów północy