Okiem Wilka

O nas

Jesteśmy organizacją prozwierzęcą skupiającą się na pomocy psom w typie ras północnych.

Dlaczego akurat te psy? Często słyszy się, że pomagamy akurat tym psiakom, bo mają takie piękne niebieskie oczy lub dlatego że mają pluszowe futro i pięknie prezentują się na śniegu. Każdy z nas na pewnym etapie swojego życia zakochał się w tej rasie. Nie tylko w niebanalnej powierzchowności, a głównie w ich niesamowitych niesfornych charakterach. Skupiamy się na tych psach głównie dlatego, że mamy świadomość ich ponadprzeciętnych wymogów co do przyszłego opiekuna. Dlaczego tak wiele psów w typie tej rasy ląduje w schroniskach? Nie są tak usłuchane, mają swoje zdanie i swój pomysł na życie. Mają w sobie dostojność wilka, upór osła i energię bomby atomowej. Uwielbiają ruch i aktywność. Polują na zwierzynę gospodarską, często spacery po mieście kończą się upolowanym gołębiem, spuszczone ze smyczy w większości znajdują sobie zajęcie na własną rękę i ani myślą o powrocie do właściciela, a największą karą dla nich jest odosobnienie od stada. Są cwane, potrafią wybuchnąć poduszkę czy kanapę, potrafią wyć godzinami, a mimo to są dla nas najważniejsze i po prostu idealne.

Chcesz się dowiedzieć więcej o rasie? Poczytaj o HUSKY >> 


Nasz zespół

Prezes: Anita Czech

Anita od lat zajmuje się pomocą psom. Przez jej ręce przewinęło się wiele psiaków z różnych schronisk. Nie raz były to niesforne urwisy, często psy po przejściach. Swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z psami wykorzystuje co niedzielę na schroniskowych spotkaniach. Jest osobą do zadań specjalnych i testowania nowych psiaków. W stowarzyszeniu Anita jest człowiekiem orkiestrą – zajmuje się praktycznie wszystkim – od wolontariatu, przez facebookowy fanpage, adopcje, ogłoszenia, koordynację zadań, po papierologię i reprezentację.
Prywatnie Anita jest biologiem, a cały wolny czas poświęca na swoje psiaki: Nirę, Balto i Baffy, które kocha nad życie.

Wiceprezes: Małgorzata Wójcik

Małgosia – to osoba która działa jak szwajcarski zegarek. Trzyma wszystko w ryzach. Dzięki Gosi w stowarzyszeniu panuje ład i porządek. Jest królową naszej papierologii, koordynuje promocje naszych działań, znajduje nowe możliwości, dba o ciągły rozwój. Bez Gosi zginęlibyśmy w fakturach i rozliczeniach, a odpowiednie płatności nie wyszłyby z konta.
Prywatnie Gosia jest opiekunką wspaniałej oklapłouchej charakternej Esme.

Skarbnik: Katarzyna Łukaszewska

Kasia to nasz schroniskowy fotograf-amator. Dzięki niej psiaki mają wiele zdjęć, które później wykorzystywane są przy ogłoszeniach. Razem z Anitą prowadzi adopcje, jej specjalizacją są minihusky i owczarkohusky.
Prywatnie Kasia żyje z białaskami: husky Kenyą, Shinu i ragdollką Kyoto.

Przewodnicząca komisji rewizyjnej: Małgorzata Maciejewska

Małgosia zwana Maliką – szalona wolna dusza zarażająca swoim optymizmem i pozytywną energią. Małgosia ma milion pomysłów na minutę. Dba o nasze księgi i nadzoruje akcje w okolicach centralnej Polski.
Prywatnie ma pod swoją opieką malamutkę Shilę – która sama się czasem zastanawia czy nie jest posłusznym labradorem w ciele puchatego malamuta.

Sekretarz komisji rewizyjnej: Justyna Balcerowicz

Justyna – niesamowicie pozytywna osoba – jest naszym człowiekiem od trudnych spraw na dalekiej północy. W stadzie Justyny możecie znaleźć pięknooką czarnuszkę Seydi i uroczego rudego przystojniaka Chestera.

Członek komisji rewizyjnej: Karolina Piątek

Niesamowicie pozytywna energia w ciele pięknej dziewczyny. Opiekunka 1/3 części naszych mediów społecznościowych – Instagrama. Oprócz pomysłowych filmików i uroczych zdjęć, Karolina co niedzielę pracuje z naszymi psiakami ze schroniska dbając o ich nieustanny rozwój, zabierając je na dodatkowe spacery, czy dogtrekkingi. Znana ze słabości do psiaków raczej spokojnych, w swoim domu trzyma prawdziwą punkówę – Winter.

Sabina Urbańczyk

Sabina to człowiek do spraw zdobywania funduszy. Jest schroniskową wolontariuszką znaną ze zdziecinniania schroniskowych potworów. W jej rękach wszystkie szczekacze zamieniają się w potulne szczeniaczki. Sabina dba też o rozgłos dla naszych psiaków szukających domu zarówno na facebooku, jak i robiąc ogłoszenia w Internecie.
Prywatnie mama czwórki kotów i ogromnej malamuciej kuli miłości – Furii, a także uroczej rudej Flory.

Dobrogniewa Lecyk

Dobrusi chyba przedstawiać nie trzeba. Czerpiemy korzyści z jej ponadprzeciętnych talentów graficznych. Dzięki niej możemy pochwalić się naszymi przepięknymi plakatami, grafikami i ulotkami. Dobrusia żyje w stadzie czterech malamucich psów: Yrsy, Tari, Ymira i FruFru, dzięki czemu jest niezastąpionym źródłem wiedzy o malamutach.

Piotr i Danusia Polewscy

Psy są ich pasją, sami w domu mają 4 siberian husky – wszystkie z adopcji: Aisha, Whisky, Queeni i Sato. W stowarzyszeniu pełnią ważną rolę schroniskowych wolontariuszy, często też zabierają schroniskowe psiaki na górskie eskapady.

Marta Przeworska

Marta – bardzo delikatna drobna kobietka, wieloletnia wolontariuszka w schronisku. Psy zaraża swoim spokojem i harmonijną aurą. Kiedy jest potrzeba – potrafi rzucić wszystko i ruszyć z pomocą! Mieszka z łobuziakiem – Kleksem.

Marta Kozak

Szalona energia w ciele człowieka. Nasz kreatywny umysł, a także osoba zawsze gotowa do działania! Marta słynie z miłości do psiaków trudnych, z problemami, nie boi się wyzwań. Oprócz miłości trudnej, jest również ta do owczarków. Sama ma w domu dwa owczary: Gaję (uroczą damę) oraz wyjętego spod prawa Argo, który mimo młodego wieku już zdążył poznać co to schroniskowy boks.

Arek Makowski

Nasz drugi grafik. Twórca pięknych plakatów okolicznościowych, projektów gadżetów oraz innych. Arek słynie z gotowości do pomocy i terminowości. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. W domu psiaka jeszcze nie ma, ale może się to zmieni?

Justyna Niwelt

Niesamowicie energiczna osoba. Pełna pomysłów i zaangażowania. W stowarzyszeniu odpowiada za gromadzenie funduszy. Prywatnie mama przesłodkiej Alby.

Łukasz Jasikowski

Nasz czołowy sportowiec. Aktywny uczestnik górskich biegów. To on aktywizuje nasze psiaki! Wolontariat schroniskowy podnosi na zupełnie nowy poziom. Łukasz odpowiada za adopcje wirtualne, interwencje czy organizację wolo. Wprowadza nowych wolontariuszy do ekipy. Sam był domem tymczasowym Totorka oraz stał się domem stałym Yukiego. Razem z Julką, Liskiem i Yukim przemierzają górskie szlaki.

Patrycja Mrowiec

Patrycja na wolontariacie dostaje zawsze psiaki charrrakterne. Jak jest czarna iskierka w oku, to ten pies na pewno świetnie dogada się z Patką! W stowarzyszeniu oprócz wolo dba też o nasz PR, prowadzi adopcje, czy interwencje. W swoim domostwie ma dwa koty o haszczych charrrrakterkach: Antka oraz Pepika.

Karolina Obońska

W każdej organizacji potrzeba osoby elokwentnej, wygadanej i świetnie obeznanej z tajnikami prawa. Taka jest właśnie Karolina. W Stowarzyszeniu dba o ogłoszenia psów,  jest recenzentem strony internetowej.

Aneta Zdebel

Od pierwszego wolontariatu złapała świetne haszcze flow. Trudne schroniskowe przypadki? Z każdym psiakiem można liczyć na jej pomoc. I tak już z nami została, zbierając coraz to nowe obowiązki. Aneta koordynuje wolontariat, jest szefową działu ogłoszeń, dzięki niej oraz zespołowi nasze psiaki są widoczne w Internecie. Po godzinach wraca do domu, w którym czekają na nią: Rino oraz jego kocie rodzeństwo.


Zostań wolontariuszem!

Dowiedz się więcej o wolontariacie, jeśli masz pytania, napisz na adres kontakt@okiemwilka.org lub użyj formularza:

Napisz do nas →


KRS 0000618313

Przekaż swój 1% dla psów północy