Okiem Wilka

Okiem Wilka – Team

Czy wiecie, że mamy silne wsparcie w postaci grupy aktywnych osób pod wezwaniem Okiem Wilka – Team?

Wiele osób myśli, że jesteśmy jedną ekipą. Ma to coś wspólnego z prawdą, gdyż mamy ten sam cel, a nasi członkowie wzajemnie się wspierają i bywają częścią obu grup. Jednak, o ile Stowarzyszenie Okiem Wilka zajmuje się adopcjami i pomocą doraźną psom w typie ras północnych, drużyna Okiem Wilka – Team to drużyna sportowa, wspierająca bezdomniaki. Jak? Promując aktywny tryb spędzania czasu z psem, jak i przekazując dary dla schroniska, w którym przebywają nasze północniaki. Kim są Ci superbohaterowie? Co robią i dlaczego? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Czytajcie do samego końca – tam małe podsumowanie!

Czy mógłbyś krótko scharakteryzować kim jesteście?

Jesteśmy grupą przyjaciół składająca się z psio-ludzkich zaprzęgów startujących w imprezach dogtrekkingowych oraz innych biegach ulicznych i terenowych w towarzystwie swoich czworonogów. Zawsze biorąc udział w zawodach stawiamy dobro naszych psiaków ponad osobiste ambicje dzięki czemu zawsze cieszymy się ze wspólnie przebytych kilometrów.

Jak duża jest Wasza drużyna?

Nasz skład obejmuje:

 • Martynę z Masza – Flat coated retriever
 • Magdalena i Michał z Cabe – Wilczak Saarloosa
 • Agnieszka z Tesla – Wyżeł Weimarski
 • Karolina z Alek – mix polski
 • Sandra z Lili – Ca de bou
 • Mirek z Yasper – mix Husky (adopciak z Okiem Wilka)
 • Marek z Borys – Beagle
 • Piotr z Leon – mix polski
 • Sławosz z Meru – mix Husky (adopciak z Okiem Wilka)
 • Daniel z Riko – Shiba Inu
 • Jakub z Gadżet – Border Collie
 • Beata z Luna – mix Husky
 • Piotr z Logan – mix Husky

Gdzie można Was spotkać?

Głównie spotykamy się w parkach i lasach w okolicach aglomeracji śląskiej, ale również treningowo zwiedzamy Beskid śląski, Żywiecki jak również jurę krakowsko-częstochowską.

Czy zwykły śmiertelnik może do Was dołączyć?

Żeby do nas dołączyć wystarczy się odezwać przez fun page Okiem Wilka – team, pojawić się na spotkaniu i dać się poznać 🙂 Jeżeli jesteś psio-lubem i lubicie wspólnie przemierzać kilometry niejednokrotnie gubiąc się w dziczy z mapą, a do tego lubisz spotkania z grupą świrów zafiksowanych na temat swoich psów – to My 🙂Większość treningów realizujemy w swoim gronie. Jednak nie ma przeszkód żeby każdy do nas dołączył. Niezależnie czy chce propagować swoją osobą grupę Okiem Wilka czy tylko potrenować 🙂 Głównie wspólne treningi realizujemy w tempie konwersacyjnym bez wyścigów na dystansie 10-15km. Czasem więcej 😉

Czy macie jakieś osiągnięcia na swoim koncie?

Największym naszym drużynowym osiągnięciem było zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji drużyn w Pucharze Polski w Dogtrekingu, gdzie łącznie w sześciu edycjach przebiegliśmy ponad 1078 km uzyskując przy tym sporo wyróżnień indywidualnych w różnych kategoriach i dystansach. Tutaj oczywiście muszę podkreślić, że Panie królowały zdobywając parokrotnie tytuły Mistrzów Dogtrekingu poszczególnych edycji. Po za tym dosyć często naszych reprezentantów można było widzieć odbierających wyróżnienia najszybszych dogtrekkerów na innych imprezach głównie w województwie Śląskim np. Tychach, Reczkowej, Katowicach itd.

Fot.dogtrekking.com.pl

Skąd pomysł na taką aktywność?

To co nas łączy to miłość do psów i aktywności fizycznej. Z tego połączenia udział w dogtrekkingach był dla nas rzeczą oczywistą . 

This slideshow requires JavaScript.

Dlaczego nazwa Okiem Wilka – team?

Chcieliśmy nadać cel naszej aktywności i wspomóc stowarzyszenie Okiem Wilka którego spore grono z nas jest lub było wolontariuszem.

Dziękujemy!

 

wory karmy wygrane na dogtrekkingach zasiliły psiaki ze schroniska TOZ Fauna!

Kilka słów z naszej strony.

Podsumowując, Okiem Wilka Team to grupa wspaniałych świrów nastawionych na bieganie i aktywność. Wielokrotnie wspierali schronisko, w którym przebywa większość naszych psiaków. Wygrane karmy, szelki, smaczki i inne akcesoria trafiały prosto do bezdomnych psiaków 😍 Ponadto część ekipy działa jako nasi wolontariusze, pomagając nam przy wyprowadzaniu hiper-aktywnych haszczaków, zabierając je na dogtrekkingi czy szkoląc. Dodatkowo, wspólne wyjazdy w góry są już tradycją, a nasi podopieczni chętnie przemierzają szlaki w towarzystwie ekipy OW-Team (nie tylko ludzi, ale i wolo-psów).

Mocno Wam kibicujemy i czekamy na otwarcie sezonu!