Okiem Wilka

Aqua

Aqua – szalona hiena w typie akity do adopcji!

Aqua urodził się ok. 2018 r. Ma w sobie geny owczarka belgijskiego i akity. Jest średniej wielkości, bardzo aktywnym psem. Ruch i zabawa to to, co sprawia mu największą frajdę. I oczywiście człowiek.
Aqua potrafi skupiać się na człowieku, choć jeszcze nie do końca wie, po co ten człowiek jest. Bacznie obserwuje opiekuna i liczy na jego wsparcie i wyrozumiałość. Jest łasuchem, a smaczki są świetną motywacją do ćwiczeń. Zna komendę „siad”, „chodź”, lubi też przycupnąć przy człowieku i po prostu odpocząć. Potrafi też bardzo swobodnie chodzić na smyczy, choć ciekawość czasem przeważa szalę i Aqua koniecznie chce wskoczyć do sadzawki. Zresztą, ciekawość to jego drugie imię. Interesują go szmery w trawie, przelatujące ćmy, motyle i pełzające po listkach gąsienice. Ma bardzo wyczulony słuch – reaguje na każdy nowy dźwięk. Uwielbia nasłuchiwać i węszyć – każdy nowy zapach zdaje się być dla niego kilkusetstronicową księgą.


Aqua bardzo lubi głaskanie, czochranie, i zabawy w przewracanie na grzbiet. Nie wykazuje reakcji obronnych. Jeszcze lękowo reaguje na patyki i podniesioną rękę, ale wolontariusze pracują nad uczeniem go nowości: zabawek, komend, nowych zabaw.
Jest bardzo skoczny i niezwykle sprawny. Świetnie sprawdzi się w agility i innych psi sportach. A także bez problemu poradzi sobie z płotem czy niezabezpieczoną furtką – Aqua doskonale wie, jak otwierać wszelkie drzwi. Także te do ludzkiego serducha.
Do innych psów czuje dystans, obawia się ich i czasem nerwowo, głośno szczeknie, żeby odpędzić nieznanego czworonoga.


Jest bardzo proludzkim psem, który szuka cierpliwego, aktywnego domu, otwartego na radosnego i niezwykle zdolnego psa. Domu, który zapewni mu bezpieczeństwo, opiekę oraz zabawy zarówno ruchowe, jak i umysłowe.

Czy Aqua wzbogaci właśnie Twoje życie?

Aqua przebywa w woj. śląskim.
Aqua nie nadaje się na stróża, ani do kojca. Nie wydajemy psów o nieznanej historii do dzieci poniżej 6-8 roku życia.
Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Nie odpowiadam na sms-y.
kontakt: adopcje@okiemwilka.org
tel.: 693 375 189


Zainteresował Cię ten psiak?

Koniecznie wypełnij ankietę adopcyjną, a jeden z naszych wolontariuszy niebawem odezwie się do Ciebie.

Wypełnij ankietę →