Okiem Wilka

Balto

Balto vel. Łobuz urodzony w 2019 roku, to świetny bardzo pozytywny młody psiak.

Balto ma siły za 2, a nawet 3, jak każdy młody psiak szybko się regeneruje, dlatego szukamy mu aktywnego domu, gotowego na wycieczki w nieznane. Świetnie sprawdzi się w psich sportach. Psiak kocha ludzi, mógłby się tulić cały czas, a jego popisowy numer to skok na wolo przednimi łapami i w tej pozycji mizianie po pleckach 😅 Balto kocha zabawę szarpakiem i patyczkami. Kocha też psiaki, które zna i świetnie się z nimi bawi. Potrafi dzielić się zabawkami z psimi znajomymi, nie broni zasobów.
 
 
Jest idealnym psem do zabaw węchowych, a może nawet pracy węchowej. Owczarkowe geny sprawiają, że świetnie wpada w tryb pracy i konsekwentnie szuka zagubionych zabawek. Przy tym cieszy się jak szczeniak 😊
Baltuś potrafi stracić kontakt z rzeczywistością, gdy na horyzoncie pojawia się obcy pies. Wtedy nasz szczenior staje jak wryty i następuje eskalacja emocji w środku – chciałby podejść, ale się boi i woli na pierwszy ogień pokazać, że jest duży i groźny – pojawia się szalone szczekanie i chęć ‘dorwania’ tamtego psa. Przy odpowiednim opiekunie Balto nauczy się rezygnacji z takiego zachowania na rzecz spokojnego podglądania obcych psów.
 
Balto ze względu na żywiołowość i rozmiar nie nadaje się do zamieszkania z małymi dziećmi. Może natomiast zamieszkać z drugim psem, pod warunkiem, że psiaki się dogadają.
 
 
 
Balto aktualnie bierze udział w szkoleniu z behawiorystą, gdzie uczy się być psem towarzyszącym. Warunkiem adopcji jest dalsza praca nad psem.
 
Balto przebywa w woj.śląskim.
Pies nie nadaje się na stróża, ani do stałego pobytu w kojcu.
Musi mieć dużo ruchu i aktywności.
Pies jest pod opieką stowarzyszenia- adopcja wiąże się z procedurami (ankieta, wizyta w przyszłym domu psiaka, spacer zapoznawczy, podpisanie umowy adopcyjnej, wizyta poadopcyjna)
 
 
kontakt: adopcje@okiemwilka.org

tel. 579 521 374 || #adoptujBalto


Zainteresował Cię ten psiak?

Koniecznie wypełnij ankietę adopcyjną, a jeden z naszych wolontariuszy niebawem odezwie się do Ciebie.

Wypełnij ankietę →