Okiem Wilka

Floki

Floki to młody (urodzony w 2020 roku) pies w typie Siberian Husky. Mimo, iż jest młodziutki, to swoje przeżył i nauczył się radzić sobie z trudnymi sytuacjami w jeden sposób – gryząc. Ten sposób zawsze działa, bo człowiek, którego się ugryzie – odejdzie i da psu spokój. Tak więc Floki szybko rewiduje nachalność ze strony człowieka. Jeśli nie czuje się z tym komfortowo – daje dobitnie o tym znać.
Dlatego NIE NADAJE SIĘ DO DOMU Z DZIEĆMI.

Dla cierpliwych, spokojnych osób, które dadzą mu przestrzeń – to pies idealny. Pięknie pracuje – motywacją mogą być zarówno smaczki jak i zabawki. Zabawy węchowe są jego ulubionym zajęciem – zaraz po pracy zaprzęgowej. Dogaduje się z większością spokojnych psów – tu dużo zależy od opiekuna – suczki w większości ok, z samcami bywa różnie. Floki jest bardzo emocjonalny i nie każdy pies lubi to w pierwszym kontakcie. Ma silny instynkt łowiecki, w związku z tym nie powinien zamieszkać z małymi zwierzętami – również małymi psami.
Jego niewątpliwymi zaletami jest potrzeba ruchu i potrzeba pracy. Przy mądrym, cierpliwym, ale i bardzo aktywnym opiekunie z tego psa wyrośnie wspaniały kompan wypraw w góry, tras biegowych, czy zaprzęgowiec.


Sporty typowo haszcze to jednak tylko połowa medalu. Floki pięknie skupia się na pracy węchowej, potrafi zatracić się w swoim nosie i zapomnieć o bożym świecie. Wszelkie zajęcia węchowe będą mile widziane.
Przyszłego opiekuna czeka sporo pracy: możliwy lęk separacyjny, gryzienie osób nieprzestrzegających psiego savoir vivre’u, zmęczenie łap i głowy Flokisia, nauka odpoczywania i pewnie wiele wiele innych, dlatego szukamy mu domu otwartego na pracę z psem oraz potrafiącego conajmniej czytać psią komunikację.

Co Floki da w zamian?

  • wiernego (jak na haszczaka) towarzysza aktywności na świeżym powietrzu;
  • pogodę ducha – bo Floki zawsze się uśmiecha i robi głupiutkie minki, czym roztapia nawet najtwardsze serce;
  • pięknie pracującego wspólnika np. poszukiwacza osób (mantrailing);
  • psiaka skorego do zabaw i wygłupów z zabaweczkami.

Jak większość husky spuszczony ze smyczy pogna za zwierzyną. Nie będzie zajmował się sam sobą. Jeżeli miałby zamieszkać w domu z ogrodem – ogród musi zostać porządnie zabezpieczony.

Floki przebywa w woj. śląskim.

Psiak nie nadaje się do domu z dziećmi i małymi zwierzętami.
Nie wydajemy psów na stróża ani do kojca.
Nie odpowiadam na sms-y, proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

adopcje@okiemwilka.org || tel: 579 521 374

Zobacz też profil Flokiego na Instagramie: @what_the_flokk !


Zainteresował Cię ten psiak?

Koniecznie wypełnij ankietę adopcyjną, a jeden z naszych wolontariuszy niebawem odezwie się do Ciebie.

Wypełnij ankietę →