Okiem Wilka

Shelby

Shelby to około roczna (ur. 2020) suczka w typie minihusky i prawdopodobnie minibordercollie. Jest wyjątkowo drobna (waży ok. 8,5 kg). Mocno skupiona na człowieku, ale też, niestety, na swoich lękach.
Ciekawi ją świat i jednocześnie trochę przeraża. Zdecydowanie chętnie pracuje i uczy się nowych rzeczy oraz lubi się bawić.


Mała nie niszczy przedmiotów, choć sprawdza, czy podebrane kapcie, buty, szarpak lub kocyk nadają się do obgryzania. Trzeba być czujnym!
Przy mądrym i zaangażowanym przewodniku ładnie chodzi na smyczy i szybko się uczy. Jest bardzo aktywna, dlatego szukamy rodziny, która będzie potrafiła zaspokoić jej potrzeby ruchowe – inaczej jak na młodego psiaka przystało, Shelby pokaże różki. Sunia jest lekko lękowa. Bez wątpienia, przyszły właściciel powinien pamiętać, że to po jego stronie leży zapewnienie komfortowych warunków Shelby. Podejście “jakoś to będzie” może zniweczyć dotychczasową pracę nad lękami.


Jak każdy nakierowany na człowieka pies, może przejawiać lęk separacyjny, dlatego przyszła rodzina powinna być nastawiona na pracę nad tym problemem.
Shelby mieszka w domu tymczasowym ze spokojną suczką. Dziewczyny dogadały się bez problemu. W związku z tym nie powinno być problemu z zamieszkaniem ze spokojnym psiakiem.
Stosunek do innych zwierząt? Niewątpliwie gonimy: gołębie i inne patki, koty, zające czy jeże. Geny #husky dają mocno o sobie znać w tej kwestii, dlatego Shelby nie powinna zamieszkać z małymi zwierzętami.
Dzięki genom bordera, Shleby nakręca się przy dziecięcej zabawie, dlatego szukamy jej domu bez małych dzieci.

Więcej na temat Shelby możecie się dowiedzieć na fanpage’u Okiem Wilka lub jej tymczasowej “siostry” Lei: @lea_psinieporadnik.

Pies nie nadaje się na stróża, ani do pobytu w kojcu. Shelby nie zamieszka w ogródku ani nie zostanie zabawką dla dziecka.
Przebywa w woj.: śląskim.
Nie odpowiadam na sms-y. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

tel. 579 521 374 || adopcje@okiemwilka.org


Zainteresował Cię ten psiak?

Koniecznie wypełnij ankietę adopcyjną, a jeden z naszych wolontariuszy niebawem odezwie się do Ciebie.

Wypełnij ankietę →