Okiem Wilka

Szaman

Szaman to przepiękny urodzony w 2016 roku pies w typie border collie/ owczarek australijski.

Prawdopodobnie miał wśród swoich przodków także husky.

Szaman ma problemy behawioralne związane z mieszkaniem/domem (powierzchnią zamkniętą). Zaczyna pilnować opiekunów, wymusza, wkracza pilnowanie zasobów. Bardzo źle reaguje na strach, niepewność ze strony opiekuna, chce mieć „stres” pod kontrolą.

To pies, który nie nadaje się na psa rodzinnego, nie może zamieszkać z dziećmi, innymi psami. Nie może być towarzyszem osób niedoświadczonych w pracy z psami, bojących się psów. Szaman jest psem lękliwym i opiekun musi mu dać poczucie stabilności, bezpieczeństwa. Musi nauczyć Szamana, że nie trzeba wszystkiego kontrolować, bo wszystko jest w porządku. I najważniejsze opiekun musi podnieść pewność siebie Szamana, czując się pewniej będzie mniej lękliwy.

Jest to pies idealny do nauki sztuczek, do wypraw w nieznane. Idealny dla osób nie lubiących przyjmować wielu gości w domu -Szaman źle czuje się w gronie wielu osób, których zwyczajnie pilnuje, kontroluje , co jest zwyczajnie męczące dla niego.

Szaman mimo słodkiego wyglądu, jest psem wymagającym dużej wiedzy i ostrożnej “obsługi”. Postawiony bez wyboru może posunąć się do użycia zębów.

Psiak przebywa w woj. śląskim.

Pies jest pod opieką stowarzyszenia- adopcja wiąże się z procedurami.

Kontakt: adopcje@okiemwilka.org

tel. 693 375 189


Zainteresował Cię ten psiak?

Koniecznie wypełnij ankietę adopcyjną, a jeden z naszych wolontariuszy niebawem odezwie się do Ciebie.

Wypełnij ankietę →