Okiem Wilka

Psi Galop w Katowicach

Psi Galop czas zacząć!

W dniu 21.05.2022 nasza Okowilkowa reprezentacja stawiła się na zaproszenie Psiego Galopu na Zlocie Północniaków. Temat tak bliski naszemu sercu nie mógł zostać przez nas odpuszczony. Dodatkowo chcieliśmy przedstawić zgromadzonym kilka ważnych punktów. Były to:

  • nasza wizja w temacie adopcji psów północy,
  • świadomość ludzi adoptujących,
  • oraz standardowe problemy, z jakimi się spotykamy u przyszłych oraz niedoszłych domków.

Nie mogliśmy oczywiście pojawić się sami, więc wspólnie z dziewczynami z naszych aktualnych podopiecznych pojawił się Szaman (tak, wybraliśmy tego najbardziej północnego z psów północy 😅).

Dodatkowo imprezę uświetnił nasz były podopieczny Wolo-Yuki. Dla Yukiego i Szamana było to pierwsze spotkanie po ponad roku… chłopaki nie zapomnieli, że byli swoimi największymi wrogami w schronisku i musieli wymienić uprzejmości oraz próby zjedzenia się nawzajem.

Z początku odkrywaliśmy uroki świetnego miejsca jakim jest Psi Galop

Podziwialiśmy też kolejne, coraz to piękniejsze, haszczaki przychodzące na zlot. W akompaniamencie śpiewających haszczaków, Łukasz rozpoczął opowieść. Przybliżyliśmy zebranym naszą misję, wytłumaczyliśmy zasadność procedur adopcyjnych oraz podzieliliśmy się niejedną anegdotą czy historią „z życia odbierającego telefony adopcyjne”.

Odbiór był bardzo fajny, więc myślimy, że faktycznie temat jest ciekawy i się spodobał.

Dzięki wysiłkom Karoliny, Martyny, Gosi, Michała oraz Łukasza wraz z Szamanem i Yukim o Okiem Wilka oraz naszych psiakach dowiedziało się bardzo dużo świadomych ludzi. I kto wie, może z kimś z tego wydarzenia zobaczymy się na wolontariacie schroniskowym lub usłyszymy przez telefon adopcyjny?

Dziękujemy za świetną imprezę!