Okiem Wilka

Szkolimy się!

W zajmowaniu się psiakami po przejściach można znaleźć dużo radości. Jest to zadanie bardzo rozwijające nie tylko empatię, ale także poszerzające wiedzę o tych wspaniałych stworzeniach.

W naszych przygodach wspiera nas wiele osób, współpracujemy z rzeszą kwalifikowanych behawiorystów, często prosimy ich o rady i pomoc przy psiakach. Dzięki temu uczymy się nowych strategii radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, unikania ich, a przede wszystkim właściwego czytania psich emocji. Dzięki ich dobremu sercu, mamy możliwość nauczyć się tych wszystkich rzeczy nie musząc opłacać drogich kursów, a pieniądze poświęcić w 100% na potrzebujące psy. 

Jesteście ciekawi tego, jak pracujemy? Już mówimy!

#UniwersytetTwojegoPsa

Projekt Balto wystartował 6 lutego – wtedy wolo: Karolina, Aneta i Kasia ruszyły na pierwsze zajęcia z Baltusiem na Uniwersytet Twojego Psa. Tam na cotygodniowych spotkaniach uczyliśmy się czytać sygnały psa, który się frustruje, którego przerastają nasze wymagania, który stresuje się tym, że czegoś od niego chcemy, a on nie wie o co chodzi. Balto mocno nakręcał się na psy. Z początku zaczęliśmy ćwiczenia indywidualne. W soboty w szkole, w niedzielę w schronisku. Gdy ten etap już został opanowany, dołączyliśmy do grupy psów, szkoląc się z zakresu podstawowego posłuszeństwa. 

Balto w międzyczasie znalazł Dom, który kontynuuje wychowywanie naszego szczeniaka i z ogromnymi postępami stosuje rady naszej behawio-Madzi. Oprócz Balto, był też Skiper i wiele godzin spędzonych na nauce wyciszania w mieszkaniu i rezygnacji z kota. Do tego kolejne nasze śląskie domki i prowadzenie psiaków, aby wyrastały na spokojnych i zrównoważonych towarzyszy życia.

Magda, Patrycja, dziękujemy za poświęcony czas, za wszystkie telefony, rady, oglądanie filmików.. A przede wszystkim za to, że zawsze znajdujecie dla nas czas :*

#Gryfnypsiak

Już od kilku lat współpracujemy z też z Gryfnym Psiakiem. Iga pomagała nam zrobić z Czesia idealnego psa. Wspierała przeboje Iskierki w domu tymczasowym, wielokrotnie wisiała z nami na telefonie w krytycznych sytuacjach, których nie przewidzieliśmy podczas adopcji. Oprócz szkolenia naszej grupy wolo, zaproponowała kurs podstawowego posłuszeństwa dla wybranej przez nas osoby. Na szkolenie poszła Kinga ze swoją ukochaną i jedyną w swoim rodzaju suczką husky Bajką. Z osoby, która jeszcze kilka lat temu bała się psów, do tego stopnia, że zamierała ze strachu w ich towarzystwie, Kinga przekształciła się w osobę potrafiącą bez problemu czytać sygnały psiaków, a nawet mieć najgrzeczniejszego husky na świecie.  

Myślicie, że to już wszystko? Nie! W minioną niedzielę na warsztaty z Mantrailingu zapisał się Szamanek. Pod czujnym okiem Igi, a także w troskliwych rękach ukochanej wolo-Karoliny, robił swoje pierwsze kroki w tropieniu użytkowym – mantrailingu!

Iga, jesteś naszym złotym serduszkiem ♥

#KasiaMarkowska

Kasia to kolejny złoty anioł, który zawsze jest, gdy go potrzebujemy! Kasia od początku powstania Stowarzyszenia śledzi losy naszych psiaków. Często pomaga im nie tylko w wyboistej schroniskowej drodze do wyciszenia i harmonii, ale także później. Już w problemach, które pojawiają się w nowych domach.

Aktualnie prowadzi pracę nad Szamankiem, Lumim i Axelem.

Dziękujemy! ♥

#EwelinaBuchta

Ewelina, która dołączyła do ekipy naszych specjalistów dzięki Shelby. Ewelina jest niezastąpionym wsparciem dla domku tymczasowego Shelby. Pomaga i wspiera, daje rady, mówi jak pracować – nie tylko behawioralnie ale i weterynaryjnie. Efekty? Widać gołym okiem (wilka 😜)! 

Nasze kochane ekspertki! Dziękujemy Wam, że jesteście i że pomagacie ♥